Ikona nagłówka

Zręczna historia

Status konkursu: Zakończony
14.11.2022 - 27.11.2022
Projekt społeczny 2022
106 głosów

Projekt grupy nieformalnej Zręczna grupa zakładał organizację warsztatów artystycznych z lokalną historią. Na każde z zajęć zaproszono lokalnego historyka doskonale znającego lokalne losy, lokalne legendy i dzieje mieszkańców z ubiegłych stuleci. Jego zadaniem było zainspirowanie uczestników opowieściami.

Zorganizowano zajęcia z technik:

1. Scrapbooking – to sztuka odręcznego dekorowania albumów rodzinnych i kartek okolicznościowych.

2. Decoupage -technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (np. drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa).

3. Filcowanie na sucho -polega na formowaniu wełny czesankowej za pomocą specjalnej igły, którą nakłuwamy wełnę, tworząc różnorodne kształty i wzory.

4. Quilling -technika z rodzaju papieroplastyki, służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

5. Powertex -to technika ozdabiania za pomocą specjalnych preparatów, które utwardzają nasz materiał bazowy, a w rezultacie końcowym nadają naszym przedmiotom kamienny wygląd -dzięki tej technice możemy stworzyć rzeźby, obrazy, dekoracje.

Projekt zakończyła wystawa wykonany prac.


Patron grupy nieformalnej: Stowarzyszenie Na Deskach

Załączniki
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030