Ikona nagłówka

Lokalne smaki

Status konkursu: Zakończony
14.11.2022 - 27.11.2022
Projekt społeczny 2022
0 głosów

Projekt realizowany przez grupę nieformalną Wspólnie Razem zakładał organizację dla mieszkańców Mszanki warsztatów kulinarnych oraz wizyty w osadzie Chutor Grzegorza.

Działania:

1. Warsztaty kulinarne – poznanie receptur i nabycie umiejętności przygotowywania potraw regionalnych przez 40 uczestników projektu. Na podsumowanie projektu została zorganizowania degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez uczestników. Wydarzenie miało charakter otwarty, zostało połączone ze Świętem Plonów w dniu 15 sierpnia 2022. Po poświęceniu wieńca dożynkowego mieszkańcy zostali zaproszeni do Domu Ludowego na degustację.

2. Wyjazd do oddalonej o ok. 40 km Wysowej gdzie znajduje się osada Chutor Grzegorza. To wyjątkowe miejsce dla wszystkich, którzy chcieliby posmakować dobrodziejstw piękna natury i smaków kuchni gruzińskiej i mongolskiej. Dla uczestników został zorganizowany pokaz i degustacja potraw kuchni gruzińskiej i mongolskiej, była to okazja do poznania tajników przygotowywania potraw innych krajów. Wyjazd był też okazją do integracji uczestników nawiązania nowych znajomości i formą aktywnego spędzania czasu wolnego.


Patron: Stowarzyszenie Kobiet Wsi Mszanka

Załączniki
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030