Ikona nagłówka

Wędkarski Narybek

Status konkursu: Zakończony
29.11.2021 - 06.12.2021
Projekt społeczny 2021
513 głosów

Projekt zakładał organizację przez grupę nieformalną EkoSportAqua zawodów wędkarskich dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Tarnów.

Zawody wędkarskie odbyły się na zbiorniku pożwirowym zarządzanym przez Polski Związek Wędkarski Okręg Tarnów. Były to zawody jedno turowe, czas trwania samych zawodów 3 godziny, a metoda połowu ryb podczas zawodów to metoda gruntowa lub spławikowa.

Połów odbywał się przy użyciu jednej wędki z zasadą złów i wypuść – czyli wszystkie złowione ryby wróciły z powrotem do swojego środowiska. Zawody zostały poprzedzone prelekcją nt. wędkarstwa, ekosystemów wodnych, ochrony środowisk wodnych. Każdy z uczestników zapoznał się ze sprzętem wędkarskim, przeprowadzony został instruktaż bezpiecznego użytkowania takiego sprzętu.

Uczestnicy zawodów otrzymali są nagrody rzeczowe, puchary i pamiątkowe medale. Wszyscy uczestnicy do 14 roku życia uzyskali legitymację członkowską PZW umożliwiającą wędkowanie wraz z Opiekunem na wodach tarnowskiego Okręgu PZW. Po zakończonych zawodach, w czasie pracy komisji opracowującej wyniki zawodów, odbyło się wspólne ognisko z poczęstunkiem i napojami.

Załączniki
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030