Ikona nagłówka

800 lat Cystersów w Mogile – prezentacja utworów z archiwum opactwa, warsztaty wokalne i koncert

Status konkursu: Zakończony
14.11.2022 - 27.11.2022
Projekt społeczny 2022
15 głosów

Projekt Męskiego Kwartetu Wokalnego TRIPLUM zakładał organizację warsztatów wokalnych dla chóru parafialnego działającego przy klasztorze OO. Cystersów w Mogile, który to, wraz zespołem Triplum, weźmie udział w koncercie w roku jubileuszowym 800-lecia lokowania klasztoru OO. Cystersów w Krakowie-Mogile.

 


TRIPLUM to Męski Kwartet Wokalny zafascynowany muzyką dawną i zabytkami literatury muzycznej – szczególnie polskiej. Ambicją muzyków jest docierania do zapomnianych tekstów utworów pochodzących z okresu od Średniowiecza do Baroku, „odpominania” dawnej muzyki.

Zespół składa się z absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie i działa od 1998 roku. Kwartet koncertuje z programem a’capella w kraju i za granicą, na festiwalach muzyki kameralnej. ZESPÓŁ TWORZĄ

Łukasz Dulewicz – kontratenor

Szczepan Kosior – tenor

Maciej Michalik – baryton

Mariusz Zarzycki – bas

Triplum rozpoczął działalność jako trio. Pierwszy koncert odbył się 17 stycznia 1999 roku. W 2000 roku do zespołu dołączył Piotr Piwko śpiewający tenorem i kontratenorem. W tym składzie zespół koncertował do 2008 roku, kiedy to do zespołu dołączył Łukasz Dulewicz. Kwartet koncertuje z programem a’capella w kraju i za granicą, na festiwalach muzyki kameralnej.

Męski Kwartet Wokalny Triplum od początku działalności zaśpiewał ponad 100 koncertów na różnych festiwalach m.in.: Muzyka w Starym Krakowie, Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku, Dni Muzyki Organowej w Krakowie, Festiwal Muzyki Kameralnej MUSICA DA CHIESA, Festiwal Gaude Mater Polonia Wincenty z Kielczy in Memoriam, Festiwal Fide et Amore, Letni Festiwal Muzyczny w Kalwarii Zebrzydowskiej, Kromer Biecz Festiwal.

Zespół występował m.in. w: Muzeum Narodowym w Kopenhadze, Bibliotece Polskiej w Paryżu, Katedrze w Roskilde (Dania), Bazylice w Odensee (Dania), Filharmonii Krakowskiej, Krakowskiej Operze Kameralnej.

Zespół współpracuje ze znanymi muzykami przede wszystkim z organistami: prof. Andrzejem Białko, prof. Józefem Serafinem, Evą Marią Jensen, Markiem Stefańskim, Łukaszem Kmiecikiem, zespołem Oltre Montano.

W repertuarze Triplum znajdują się utwory od średniowiecza do wczesnego baroku. Zespół wykonuje też repertuar późniejszy oraz włącza się w działalność edukacyjną Filharmonii Krakowskiej.

Zespół współpracuje z wieloma instytucjami: Filharmonia Krakowska, Stowarzyszenie SMOK, Fundacja Capella Cracoviensis i in.. Członkowie zespołu angażują się w animację życia kulturalnego organizując koncerty dla zespołu w kraju i za granicą. Jeden z członków zespołu pracuje w biurze organizacyjnym festiwalu Muzyka w Starym Krakowie.

 

Patron: Stowarzyszenie Menedżerów i Organizatorów Kultury SMOK

Załączniki
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030