Tradycja i młodość w Sękowskiej kuchni
Projekt realizowany przez Grupę Nieformalną My dla przyszłych pokoleń przy wsparciu patrona Stowarzyszenie Pogranicza zakładał organizację międzypokoleniowych warsztatów z edukacji kulinarnej i przekazu tradycji kuchni łemkowskiej i pogórzańskiej .
- Dla dzieci: “Proste i radosne inspiracje kulinarne” – kurs kulinarny dotyczący przygotowania samodzielnego śniadania przed szkołą i deserów
- Dla młodzieży: Eko – Gotowanie dla młodzieży z tradycją”, warsztat prowadzony przez seniorki adresowany do dziewcząt zainteresowanych ekologicznym gotowaniem w oparciu o tradycje kulinarne miejscowości Sękowa Grupy dzieci i seniorów przygotowały prozioki oparte na tradycji pogórzańskiej, natomiast grupy młodzieży i seniorów upiekły chleb i chałki pomarańczowe i serowe, oparte na tradycji łemkowskiej.
- Wyjazd edukacyjny do Libuszy – zwiedzanie piekarni i zakładu cukierniczego Polskie Piekarnie – w wyjeździe wzięli udział wszyscy uczestnicy projektu, zapoznali się jak powstają wyroby cukiernicze i chleb.
- Podsumowanie projektu podczas festiwalu chleba w Sękowej – zakończone degustacją prozioków i chałek podawanych z regionalnym masłem jak i mlekiem pochodzącym z Bartnego od wiejskich krów.
Ilość członków grupy – 15 osób. Grupa działa na rzecz działalności kulturalno-oświatowej w gminie, jak i rozrywki. Angażuje się w międzypokoleniowe wydarzenia kulturalne, jasełka, dożynki, dzień kobiet. Posiadają udostępniony lokal przez Gminę Sękowa, który remontują w czynie społecznym na rzecz społeczności lokalnej. Spotykają się cyklicznie w GOK w Sękowej, podtrzymując śpiew i dziedzictwo przodków. Angażują się w akcje społeczne takie jak sprzątanie świata. Współpracują również z parafią Sękowa.