Ikona nagłówka

Teatr Równości

Status konkursu: Zakończony
14.11.2022 - 27.11.2022
Projekt społeczny 2022
12 głosów

Projekt realizowany przez grupę nieformalną Teatr w DOM EQ zakładał organizację dla osób LGBTQIA mieszkających w Krakowie warsztatów aktorskich, krawiecko-charakteryzatorskich i plastycznych. Zwieńczeniem prac wszystkich grup warsztatowych była uroczysta premiera teatralna.


Grupę nieformalną Teatr w DOM EQ tworzą trzy osoby, które spotkały się przy okazji innych działań lokalnych skierowanych do mieszkających w Krakowie osób LGBTQIA, prowadzonych w Krakowskim Centrum Równości DOM EQ od 2019 r. Każda z tych osób wnosi do projektu swoje umiejętności i doświadczenia związane z tworzeniem przedstawień teatralnych (osoby z doświadczeniem aktorskim, osoba z wykształceniem plastycznym, zajmująca się m.in. charakteryzacją i tworzeniem scenografii). Połączyła ich chęć twórczego działania i włączania do artystycznych działań osób z grupy zagrożonej wykluczeniem społecznym.

Ponieważ jest to pierwsze wspólne działanie projektowe  grupy nieformalnej, zdecydowali się na poproszenie o wsparcie patronackie doświadczonej w tym obszarze Federacji Znaki Równości, która udostępnia nam również nieodpłatnie lokal (DOM EQ) z zapleczem kuchennym, sanitarnym i magazynowym, przystosowany do prowadzenia wszystkich zaplanowanych w ramach Teatru Równości działań warsztatowych, sprzęt krawiecki (3 maszyny do szycia), dekoratorski i makijażowy, jak również dostęp do urządzeń multimedialnych w postaci laptopa i rzutnika z ekranem.

Załączniki
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030