Ikona nagłówka

Dozwolone od lat 18-stu

Status konkursu: Zakończony
14.11.2022 - 27.11.2022
Projekt społeczny 2022
421 głosów

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie “Wokół Kultury” zakładał organizację warsztatów rozwijających różnorodne umiejętności, prelekcji – pogadanek edukacyjno-praktycznych dla seniorów z terenu Gminy Olesno oraz wystawy rękodzieła wykonanych prac przez uczestników warsztatów połączonej z uroczystym otwarciem i koncertem dla seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Pogadanki obejmowały tematykę zgłaszaną przez seniorów i dotyczą:

a) wykonywania zdrowotnych nalewek i win. Spotkanie prowadził lokalny właściciel winnicy, który ma wieloletnie doświadczenie w tym zakresie.

b) ABC w ogrodnictwie. Szkolenie prowadziła emerytowana nauczycielka przedmiotów zawodowych w zakresie ogrodnictwa, która na co dzień prowadzi szkółkę kwiatów, krzewów i drzew.

c) zdrowego kręgosłupa i poznania praktycznych ćwiczeń wspomagających utrzymanie prawidłowej postawy i radzenia sobie z bólem kręgosłupa. Spotkanie prowadził rehabilitant, który przedstawił kilka praktycznych ćwiczeń w tym zakresie.

d) spotkanie z dietetykiem połączone z projekcją filmu o szkodliwości nadmiaru cukru w organizmie. Prelekcję prowadził dietetyk.


Nadrzędnymi celami Stowarzyszenia „Wokół Kultury” są inteligentny i zrównoważony rozwój uwzględniający dorobek kulturowy, historyczny, gospodarczy i społeczny oraz aktywizacja członków społeczności lokalnych i poprawa warunków ich życia.

 

 

Załączniki
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030