Ikona nagłówka

Integracja na szlaku

Status konkursu: Zakończony
14.11.2022 - 27.11.2022
Projekt społeczny 2022
78 głosów

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Razem dla Zalesia zakładał organizację integracyjnych wycieczek turystyczno-krajoznawczych oraz spotkań dla mieszkańców Zalesia Golczowskiego.

Zrealizowane działania:

  1. Spotkanie promocyjno-integracyjne z mieszkańcami Zalesia i okolicy
  2. Wycieczka piesza do Rezerwatu Góra Stołowa im. Ryszarda Malika. (Obszar Natura 2000 Jaroszowiec)
  3. Wycieczka autokarowa z przewodnikiem w Beskidy (Park Krajobrazowy Beskidu Małego). Program wycieczki: Wyjście na Leskowiec i na Groń Jana Pawła II, odpoczynek w schronisku z widokiem na Babią Górę.
  4. Wycieczka autokarowa na Podhale (Tatrzański Park Narodowy) Program wycieczki: Spacer Doliną Chochołowską. Zwiedzanie atrakcji turystycznych Chochołowa i Zakopanego. Autokar i bilety wstępu opłacimy z projektu.
  5. Wycieczka autokarowa do Rudna (Tenczyński Park Krajobrazowy). Program wycieczki: Zwiedzanie ruin zamku Tenczyn. Spacer ścieżką dydaktyczną po Puszczy Dulowskiej, Czarny Staw w Tenczynku.
  6. Wycieczka rowerowa na Pustynię Błędowską (Obszar Natura 2000 Pustynia Błędowska) Trasa: nowa ścieżka wybudowana w ramach projektu „Utworzenie pętli rowerowych oraz infrastruktury turystycznej na obszarze powiatu olkuskiego jako zintegrowanego produktu turystycznego” Trasa i program wycieczki: stacja rowerowa w Zalesiu – Kamieniołom „Stare Gliny”, Velvet Care, Pustynia Błędowska – Róża Wiatrów (piknik) – powrót do Zalesia.
  7.  Spotkanie integracyjne podsumowujące realizację projektu

Stowarzyszenie “Razem dla Zalesia” powstało w czerwcu 2018r. Jego celem jest podejmowanie działań na rzecz mieszkańców.  Stowarzyszenie obecnie liczy 35 członków – w większości mieszkańców Zalesia. Są to osoby w różnym wieku i różnych profesji: min. inżynierowie, przedsiębiorcy, nauczyciele, księgowa, emeryci… Połączyła ich potrzeba zmian i wspólnego działania na rzecz innych.

Załączniki
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030