Ikona nagłówka

Nauczanie przez zabawę, pomaganie przez działanie – Fundacja Peruna

Status konkursu: Zakończony
29.11.2021 - 06.12.2021
Projekt rozwojowy 2021
300 głosów

Projekt zakładał rozwój instytucjonalny Fundacji Peruna poprzez przygotowanie strategii działań dla organizacji, zakup materiałów promocyjnych (ulotki, rollup, gadżety promocyjne( drukarki mobilnej i rzutnika oraz poszerzenie oferty o warsztaty nt. zwierząt, ich dobrostanu i postępowania.

Fundacja Peruna jest organizacją, która edukuje dzieci i młodzież w zakresie postępowania ze zwierzętami jak i pomaga doraźnie zwierzętom domowym i dzikim.

Organizują spotkania edukacyjne w szkołach, przedszkolach, domach kultury itp. podczas których pokazują zwierzęta od trochę innej strony.

Wiedząc jak ważne jest odpowiednie podejście i przekazywanie informacji, która dotrze do dzieci ich projekty są urozmaicane np. obecnością niektórych zwierząt czy sztuczkami iluzjonistycznymi.

Fundacja powstała również dlatego aby w miarę możliwości pomagać zwierzętom. Przyjmują różne zwierzęta na domy tymczasowe, organizują adopcje, zbiórki pieniężne dla podopiecznych, szukają domów stałych, organizują transport i wiele innych rzeczy.

Z uwagi na zamiłowanie do dzikich zwierząt starają się zostać ośrodkiem rehabilitacyjnym dla dzikich zwierząt.

FUNDACJĘ PERUNA tworzą ludzie, którzy na co dzień zajmują się zwierzętami dzięki czemu wiedza zdobyta przez lata, znajomość tematu oraz możliwość skłoniły nas do sformalizowania naszej działalności charytatywnej i założenia organizacji.

Załączniki
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030