Ikona nagłówka

Jak gotować dla dzieci w żłobkach i przedszkolach?

Status konkursu: Zakończony
14.11.2022 - 27.11.2022
Projekt społeczny 2022
7 głosów

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Klub Dylematy Mamy i Taty zakładał organizację 8h panelu szkoleniowego “Jak gotować dla dzieci w żłobkach i przedszkolach” dla pracowników działu obsługi i administracji odpowiedzialnych za żywienie w placówkach żłobkowych i przedszkolnych na terenie Gminy Myślenice.


Klub Dylematy Mamy i Taty to inicjatywa społeczna, otwarta i darmowa stworzona przez rodziców i dla rodziców w maju 2016. Stanowi on miejsce spotkań młodych matek i ojców wraz ze swymi pociechami, gdzie można porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, wzajemnie wspierać, nabyć nową wiedzę oraz uczestniczyć w ciekawych zajęciach, a to wszystko w atmosferze akceptacji i wzajemnego zrozumienia. Od początku działalności celem głównym jest edukacja i integracja środowiska rodziców.

W maju 2019 roku grupa sformalizowała się w Stowarzyszenie Klub Dylematy Mamy i Taty. Jego człon stanowi czteroosobowy Zarząd. Uczestnikami cotygodniowych spotkań jest grupa kilkudziesięciu rodziców wraz z dziećmi, uczęszczająca w spotkaniach rotacyjnie.  Na przestrzeni kilkuletniej działalności nawiązali stałą współpracę z lokalnymi partnerami, m.in.: Muzeum Niepodległości, Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach, MOKiS, Nadleśnictwo Myślenice, Fundacja Owocna, CUS, CAL, Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Myślenicach.

Załączniki
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030