Ikona nagłówka

Będzie łogień! Wakacje Pod Borem

Status konkursu: Zakończony
06.11.2023 - 19.11.2023
Projekt społeczny 2023
31 głosów

Projekt realizowany przez grupę nieformalną Osiedlowe aktywistki zakładał organizację cyklu wydarzeń wzmacniających więzi sąsiedzkie na Osiedlu Pod Borem w Oświęcimiu.

Były to:

1. „ZAPALENI” RĘKODZIELNICY – warsztat robienia świec żelowych.

2. ŚWIEĆ PRZYKŁADEM! – wizyta w Straży pożarnej, pogadanka na temat bezpieczeństwa

3. OGNISTA WYPRAWA – wyjazd edukacyjny do Muzeum Ognia i na hałdę Skalny w Łaziskach Górnych

4. OGNISKO POD BOREM – spotkanie / biesiada przy ognisku. Uzupełnieniem ogniska będą dodatkowe atrakcje, które jako aktywne działanie okraszą smakowanie pieczonych i smażonych produktów i długich rozmów.

  • Robota pali się w rękach – smocze warsztaty (2 godz.)– z odlewów gipsowych uczestnicy wykonają smoka wawelskiego.
  • Turniej „Dwa ognie”

5. WYPALANKA – prezentacja do konkursu Mamy FIOła na Małopolskę.  Wypalanki to efekty wypalania ogniem, ploterem laserowym itp. W przypadku tego projektu wypalanka to odzwierciedlenie wrażeń, emocji i uczuć jakie „wypalił” w uczestnikach udział w projektowych aktywnościach.  Z opowiedzianych historii powstał filmik prezentujący działania projektowe.


Grupę nieformalną “Osiedlowe Aktywistki” tworzą sąsiadki (8 osób) – kobiety w różnym wieku, które chcą żeby środowisko lokalne, w którym żyją, mieszkają było realnie z sobą związane. Zależy im na tym, żeby sąsiedzi zwyczajnie – znali się, pomagali sobie wzajemnie, uśmiechali się do siebie. Same są sąsiadkami i mogą na siebie liczyć, chcą żeby tak mógł powiedzieć każdy mieszkaniec osiedla. Działają od 2015 roku. Bardzo owocnie współpracują z Radą Osiedla Pod Borem, która wspiera ich działania udostępniając na realizację działań lokal rady i boisko, stoliki, ławki, dostęp do prądu i wody, warnik, namiot/zadaszenie w razie niepogody.

Załączniki
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030