Ikona nagłówka

Ważna informacja – głosowanie w konkursie Mamy FIOła na Małopolskę

INFORMACJE W SPRAWIE GŁOSOWANIA 
Przypominamy, że celem naszego konkursu internetowego Mamy FIOła na Małopolskę jest dobra zabawa i promocja Państwa działalności społecznej. Bardzo doceniamy WSZYSTKICH realizatorów projektów i gratulujemy zaangażowania oraz pasji w działaniu!

W kwestii głosowania internetowego staramy się reagować na zgłaszane uwagi na bieżąco. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z programistą i próbujemy ustalać przyczyny występujących trudności. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej występujące pytania.
KWESTIA IP I NIEDOCHODZĄCYCH MAILI
  • Z jednego adresu IP zgłoszenie na konkretny post można oddać raz na 24h
  • Zgłoszenie z jednego adresu IP można oddać raz na 24h. Jeśli został oddany głos na cokolwek, to ten warunek jest brany pod uwagę.
  • Zgłoszenie z jednej sesji przeglądarki można oddać raz na 24h. (Ciasteczka) Ciasteczko jest ważne przez 24h.
Próba obejścia warunku przez przelogowanie do innej sieci się nie sprawdzi, bo jest ciastko w przeglądarce, które blokuje taką możliwość i najprawdopodobniej zgłoszenia dotyczą takich osób, które chciały obejść system i próbując się przelogować, zmienić sieć itd. chciałby, w krótkim czasie oddać X liczbę głosów. I takie zachowanie sugerują też logi, które mają ponad 800 wpisów takich zachowań.
Co do maili jako system mailowy jest wpięty Elastic Mail z cloudways i procent maili, które faktycznie nie doszły jest mniej niż 1%. Jako powód najczęściej jest to związane mailem osoby, do której ma on trafić.
  • Brak miejsca na nowe maile w skrzynce mailowej głosującego.
  • Filtr antyspamowy ustawiony przez głosującego.
  • Błędnie wpisany mail przez głosującego. Największa liczba przypadków, gdzie wiadomość się odbiła.
  • Adres mailowy głosującego jest na czarnej liście zgłoszony przez zewnętrznych usługodawców (Interia, Onet, Gmail) itd. Dotyczy to adresów najczęściej w domenie firmowej, więc ktoś mając firmowego maila i używa go do celów prywatnych nie ma wpływu na to jaki status ma domena firmowa, bo blokada czy zgłoszenie może wynikać z różnych powodów.
  • Błędne ustawienia serwera w adresach mailowych gdzie jest domena firmowa. Kilkadziesiąt odbitek dotyczących błędnych ustawień serwerów DNS itd.

ILOŚCI ODDANYCH GŁOSÓW
Zgodnie z Paragrafem 3. 6 Regulaminu konkursu „W przypadku powzięcia przez Organizatora uzasadnionej wątpliwości co do naruszenia zasad oddawania głosów przez Głosujących, Organizator ma prawo unieważnienia głosów, co do których istnieje uzasadnione podejrzenie oddania ich w niedozwolony sposób.”
Ponieważ mamy uzasadnione wątpliwości co do niektórych głosów, rozpoczęliśmy weryfikację głosowania u wszystkich uczestników.
Co oznacza, że głosy pochodzące z wszelkich aplikacji, serwisów umożliwiających generowanie maili tymczasowych są usuwane.
Uprzedzamy więc, że finalnie może się okazać, że na liście rankingowej mają Państwo mniej głosów niż widać będzie chwilę wcześniej na stronie. Taką praktykę stosowaliśmy również w ubiegłym roku. Jednocześnie zaznaczamy, że nie wiadomo kto generuje te głosy, może to być jakiś “haker” mający dobrą zabawę, ponieważ zwykły użytkownik internetu nie ma takiej wiedzy dotyczącej tworzenia skryptów internetowych.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030