Ikona nagłówka

LPG Gminy Chrzanów zaprasza!

Ruszają projekty dofinansowane z Lokalnego Programu Grantowego Gminy Chrzanów

Od 12 czerwca do 16 października niewielkie, lokalne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z terenu Gminy Chrzanów i całej Małopolski realizują projekty wpierające rozwój organizacji lub aktywizację lokalnych społeczności. Działania te są możliwe dzięki wsparciu Lokalnego Programu Grantowego Gminy Chrzanów i programu grantowego Małopolska Lokalnie.

Dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Lokalnego Programu Grantowego Gminy Chrzanów otrzymało pięć projektów. Łączna kwota dofinansowań to 29 995 zł.

Projekt Małopolska Lokalnie od roku 2014 wspiera młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne i samopomocowe poprzez konkurs grantowy na mikrodotacje do 6 000 zł. Środki na realizację projektów Małopolska Lokalnie w roku 2023 pochodzą z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030, finansowanego z krajowych środków publicznych Komitetu do spraw Pożytku Publicznego. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie. Na terenie gminy Chrzanów operatorem konkursów grantowych jest Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa.


Zapraszamy do zapoznania się i korzystania z oferty przygotowanej dla mieszkańców Gminy Chrzanów.

Stowarzyszenie Militarne GROT w ramach realizacji projektu „Pierwsi do pomocy” zaprasza mieszkańców gminy Chrzanów do udziału w szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadkach, osobom, którym samoczynnie, radykalnie pogorszył się stan zdrowia. Szkolenia odbywać się będą raz w miesiącu, w lipcu, sierpniu i wrześniu w Bibliotece w Chrzanowie, Miejscu Aktywności Mieszkańców w Chrzanowie lub Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

Zapraszamy na https://www.facebook.com/stowarzyszeniegrot

W ramach projektu „Chrzanowskie gotowanie”, Grupa Chrzanowskie Tradycje Kulinarne zaplanowała organizację wspólnego gotowania tradycyjnych chrzanowskich potraw przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Luszowic, Balina, Płazy i Pogorzyc. Przygotowane dania zostaną sfotografowane a na podstawie zebranych materiałów i zdjęć powstanie książka kucharska. Dodatkowo, przygotowanie wybranej potrawy zostanie pokazane w formie klipu video wraz z napisami dla osób z niepełnosprawnością słuchu.

Szczegóły na https://www.facebook.com/moksirchrzanow

Chrzanowskich seniorów do ciekawych aktywności zaprasza Fundacja Czuła Stodoła, która w ramach projektu „Czułe spotkania z seniorami” organizuje warsztaty garncarskie oraz spotkanie „Wszystko za K2 – opowieść o polskiego górze” z Piotrem Trybalskim – pisarzem Wydawnictwa Literackiego, dziennikarzem, podróżnikiem i fotoreporterem, organizatorem imprez podróżniczych i wypraw o charakterze ekspedycyjnym.

Szczegóły na https://www.facebook.com/KoubaCeramics

Kolejny projekt skierowany do chrzanowskich seniorów przygotował Klub Brydża Sportowego LCK ATUT LIBIĄŻ. W ramach projektu „Lato z brydżem” odbędą się: szkolenia i nauka konwencji w nowoczesnym brydżu oraz duża ilość turniejów brydżowych. Dodatkowo, 10 osób przeszkolonych zostanie w zakresie obsługi programu komputerowego do prowadzenia turniejów brydżowych.

Szczegóły na https://www.facebook.com/moksirchrzanow

Klub absolwenta Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie zaprasza natomiast osoby o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej mieszkające na terenie gminy Chrzanów na „Wyjazd integracyjny dla członków i sympatyków Klubu absolwenta” do Ojcowa.

Szczegóły na https://www.facebook.com/profile.php?id=100090960228614

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych przygotowała dla lokalnych społeczników nie tylko konkursy grantowe – chętni Małopolanie mogą korzystać ze spotkań sieciujących oraz webinarów.

Zapraszamy do śledzenia strony www.malopolskalokalnie.pl  oraz fanpage’a na Facebooku www.facebook.com/malopolskalokalnie. Dla byłych, obecnych i przyszłych realizatorów projektów w ramach Małopolska Lokalnie jest także grupa wymiany doświadczeń na Facebooku www.facebook.com/groups/malopolskalokalnie.


Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030