Ikona nagłówka

Ach, Ci Seniorzy!?

Status konkursu: Zakończony
06.11.2023 - 19.11.2023
Projekt społeczny 2023
57 głosów

Projekt realizowany przez Klub Seniora w Zaborzu zakładał organizację wydarzeń aktywizujących seniorów z powiatu oświęcimskiego.

Wydarzenia:

  1. Wycieczka krajoznawcza do Niepołomic
  2. Wycieczka do Cieszyna
  3. Warsztaty teatralne służące przygotowaniu przedstawienia dla dziecin w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wystawienie bajki dla dzieci.

Klub Seniora w Zaborzu działa od stycznia 2016 roku, obecnie liczy ok 20 seniorów, w tym 15 osób aktywnie udziela się i pomaga w realizacji różnych działań. Klub ma swoją siedzibę w Zaborzu, gdzie nieodpłatnie korzysta z pomieszczenia własności OKSiR, który jest miejscem spotkań, realizacji działań i organizacji wydarzeń. Sala wyposażona jest w niezbędne do organizacji spotkań sprzęty (stoły, krzesła), sprzęt elektroniczny, salę luster, aneks kuchenny, węzeł sanitarny itp. Klub Seniora jest grupą nieformalną, zrzeszającą seniorów, przede wszystkim z terenu miejscowości Zaborze w Gminie Oświęcim. Głównymi jego celami jest integracja społeczna oraz poszerzenie oferty spędzania czasu wolnego dla członków. W tym celu grupa współpraca z innymi organizacji i instytucjami m.in: OKSIR, Gmina Oświęcim, Powiat Oświęcimski, Miasto Oświęcim, lokalne KGW, Sołtys, Przedszkole, szkoła podstawowa.

Załączniki
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030