FIO

Projekt zakładał organizację warsztatów kulinarnych dla dzieci i dorosłych. Członkinie KGW wzięły udział w warsztatach z carvingu, po których swoje umiejętności zaprezentowały dzieciom i pozostałym mieszkańcom wsi Bilczycie. Podsumowaniem były wspólne warsztaty z robienia zakąsek i nakrywania stołu.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał organizację ekologicznego wydarzenia dla dzieci i rodziców z terenu Gminy Mogilany. W ramach Dnia Pluszowego Misia przygotowany został tematyczny spektakl teatralny, warsztaty edukacyjne, spotkanie ze strażakami, oraz eko-niespodzianki. 

Czytaj więcej...

Projekt zakładał przygotowanie terenu pod pasiekę w „Czarnym Lesie” na granicy miejscowości Koźmice Wielkie i Raciborsko. Przeprowadzono także działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży dotyczących wpływu pszczół na ekosystem. 

Czytaj więcej...

Projekt zakłada organizację wydarzenia kulinarnego dla mieszkańców Niepołomic w formie zjazdu foodtruck`ów. Celem projektu jest przybliżenie mieszkańcom i wywołanie dyskusji dotyczącej kuchni,  tego co jemy na co dzień, wpływu jedzenia na nasz organizm oraz promowania dobrych praktyk kulinarnych.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał rewitalizację lokalnego stawu i jego otoczenia poprzez pogłębienie stawu, uformowanie jego brzegów dla utrzymania wody w okresach deficytu opadów, posadzenie nowych gatunków rodzimych, montaż skrzynek lęgowych dla różnych ptaków i nietoperzy oraz montaż tablicy edukacyjnej mówiącej o walorach tego miejsca. 

Czytaj więcej...

Projekt zakładał edukację ekologiczną mieszkańców Staniątek poprzez organizację warsztatów dotyczących smogu oraz warsztatów szycia masek antysmogowych. Projekt skierowany był do miejscowych seniorów, mieszkańców DPS oraz dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami. 

Czytaj więcej...

Projekt zakłada organizację cyklu warsztatów edukacyjnych dotyczących rozwoju dzieci dla mam z małymi dziećmi z terenu wsi Jawczyce oraz doposażenie lokalnego Klubu Malucha

Czytaj więcej...

Projekt zakłada organizację cyklu warsztatów z edukacji ekologicznej dla całych rodzin z terenu Niepołomic. Na spotkaniach omawiane będą pojęcia zerowaste, sezonowości oraz produktów tradycyjnych dla regionu. 

Czytaj więcej...

Projekt zakłada organizację dwóch warsztatów z programowania i robotyki, dwóch warsztatów artystycznych oraz przedświątecznego spotkania wszystkich mieszkańców przysiółka Surówki, na którym starsi mieszkańcy otrzymają drobne upominki w formie figurek wykonanych przez dzieci podczas zajęć artystycznych.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał utworzenie na terenie NZOZ Pasternik w Modlniczce Strefy Czytam RehAktywnie – otwartej i motywującej do aktywności przestrzeni zbliżonej do kącika czytelniczego, w której dostępna jest codzienna prasa i magazyny.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał organizację cyklu zajęć basenowych metodą halliwick dla dzieci niepełnosprawnych, lub z trudnościami w rozwoju oraz cyklu zajęć z aqua aerobiku dla mam dzieci z niepełnosprawnościami.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał doposażeniem Stowarzyszenia w sprzęty i akcesoria kuchenne oraz organizację warsztatów kulinarnych z kuchni staropolskiej i potraw regionalnych z różnych części Polski dla dzieci i dorosłych z miejscowości Morsko.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał wysprzątanie opuszczony nagrobków oluskich cmentarzy i zapalenie na nich symbolicznych zmiczy na 1 listopada. W inicjatywę zaangażowani byli seniorzy i młodzież ze stowarzyszenia SIMO. Ponadto zorganizowano dwa wykłady o historii miasta.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał organizację spotkań i warsztatów dla kobiet, które pragną posiadać niezależność zawodową, myślą o założeniu własnej firmy i tych, które już ją prowadzą. To jedyne tego typu wydarzenie w Oświęcimiu koncentrujące się na tematyce rozwoju osobistego kobiet, ich przedsiębiorczości i istotnej roli w strukturach społeczności lokalnej.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał realizację filmiku o historii 5. Batalionu Strzelców Olkuskich oraz przeprowadzenie w olkuskich szkołach lekcji historii, podczas których - z wykorzystaniem oryginalnych pamiątek i rekonstrukcji historycznej - przedstawiono uczniom dzieje odzyskania niepodległości na ziemi olkuskiej i historię Strzelców Olkuskich.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał organizację wycieczek edukacyjnych dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kościelcu. Uczniowie ruszyli tropem twórców legendy Tatr: Stanisława Staszica, Seweryna Goszczyńskiego, Tytusa Chałubińskiego, Stanisława Witkiewicza i innych, którzy ta legendę tworzyli.

Czytaj więcej...

Projekt współfinansują:

fio

Logo Małopolska V RGB

Nasi partnerzy:

witkac

logo Muzeum Lotnictwa Polskiego 3

logo kopia 1m

Znajdź swojego operatora

Subregion 1

miasto Kraków, powiat krakowski, powiat wielicki

ul. Krasickiego 18 / I piętro,
30-503 Kraków

tel: 12 412 15 24
tel: 790 346 928
e-mail: biuro@bis-krakow.pl

Subregion 2

powiaty: olkuski, oświęcimski, miechowski, proszowicki, dąbrowski, chrzanowski