FIO

Zapraszamy do zainspirowania się inicjatywami z terenu Krakowa oraz powiatów chrzanowskiego, dąbrowskiego, krakowskiego, miechowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego i wielickiego, zrealizowanymi w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Małopolska Lokalnie 2017 oraz FIO Małopolska Lokalnie - Północ 2018. 

Projekt zakładał rozwój instytucjonalny Stowarzyszenia Cześć poprzez zakup niezbędnego wyposażenia - stołów i krzeseł do prowadzenia warsztatów i wydarzeń dla lokalnej społeczności.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał organizację otwartych warsztatów kulinarnych (potrawy tradycyjne), spisanie legendy o powstaniu Zapasternicza i wydanie jej w formie broszury oraz organizację żywej lekcji historii związanej z lokalnym rękodziełem.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał organizację cykly spotkań "przy kawie" ze specjalistami, m.in pediatrą, trenerem personalnym, dietetykiem, wizażystką i stylistką dla mam z Cieślina. Ponado odbył się "Targ cieślińskich mam" i zabawa andrzejkowa. 

Czytaj więcej...

Projekt zakładał dokumentację niezauważalnych na pierwszy rzut oka mikroświatów, które znikną wraz ze śmiercią najstarszych mieszkańców Miechowa. Terenem działań było osiedle Parkowe w Miechowie, dawne osiedle XXX-lecia.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał przeprowadzenie 4 szkoleń w szkołach podnapodstawoych w powiecie olkuskim z wystąpień publicznych i debaty oksfordzkiej oraz finału projektu w postaci organizacji dwóch debat pomiędzy szkołami.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał organizację Klubu wolontariusza w Klubie Integracji Społecznej w Trzebini. Wolontariusze pomagali w nauce dzieciom pochodzących ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał utworzenie na terenie Gminy Radziemice pracowni robotyki oraz przeprowadzenie zajęć z robotyki dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radziemicach i Zielenicach.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał organizację ChrzanowskiegoTygodnia Bliskości, czyli cyklu warsztatów i wykładów adresowanych do rodzin z dziećmi zamieszkujących powiat chrzanowski.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał zorganizowanie Gminnego Konkursu Kulinarnego „ Mały Masterchef – przedszkolaki gotują zdrowo, kolorowo i pysznie”. Konkurs miał na celu propagowanie wśród dzieci, ich rodziców oraz najbliższego otoczenia wspólnego przygotowywania posiłków oraz zdrowego odżywiania.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał stworzenie grupy zabawowej dla najmłodszych dzieci i ich rodziców przy przedszkolu w Jaroszowcu. Uczestnicy wspólnie przenieśli się do krainy teatru, tańca i muzyki tworząc zabawne występy i spektakle. 

Czytaj więcej...

Projekt zakładał "odczarowanie" młodym mamom z Bukowna trudów macierzyństwa poprzez organizację warsztatów z kosmetyczką i fryzjerką. W czasie gdy mamy się integrowały i uczyły, dla dzieci zaplanowano aktywny wypoczynek na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał organizację zajęć z gry w szachy dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie Dolnym oraz wystawy zdjęć "Akademia szachów" i turnieju szachowego. 

Czytaj więcej...

Projekt zakładał przygotowanie przedstawienia "Mała Syrenka" (scenografii, choreografii, oprawy muzycznej i świetlnej, strojów) przez Teatr Małego Widza "Kluczogród".

Czytaj więcej...

Projekt zakładał organizację warsztatów rękodzielnicznych dla mieszkańców Bydlina oraz wystawy prac, które powstały w trakcie warsztatów, a także kolekcji przedmiotów, fotografii, dokumentów nawiązujących do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej...

Projekt zakładał organizację cyklicznych zajęć ceramicznych dla dzieci starszych i dorosłych z Raciborska. Warsztaty pozwoliły im poznać tajniki stosowania różnych technik w ceramice-  techniki wałeczkowej, formowania z plastra, wygniatania, sgraffito, zdobienia wszkliwnego i podszkliwnego, szkliwienia..

Czytaj więcej...

Projekt zakładał aktywizajcję mieszkańców Cieślina poprzez przygotowanie miejsca spotkań mieszkańców i punktu przystankowego dla turystów podążajacych czerwonym szlakiem Kraków - Częstochowa. 

Czytaj więcej...

Projekt współfinansują:

fio

Logo Małopolska V RGB

Nasi partnerzy:

witkac

logo Muzeum Lotnictwa Polskiego 3

logo kopia 1m

Znajdź swojego operatora

Subregion 1

miasto Kraków, powiat krakowski, powiat wielicki

ul. Krasickiego 18 / I piętro,
30-503 Kraków

tel: 12 412 15 24
tel: 790 346 928
e-mail: biuro@bis-krakow.pl

Subregion 2

powiaty: olkuski, oświęcimski, miechowski, proszowicki, dąbrowski, chrzanowski