FIO

Projekt zakładał organizację przy współpracy Zarządu Głównego Polskiego Centrum Mediacji w Warszawie, w ramach obchodów Tygodnia Mediacji, w tym Międzynarodowego Dnia Mediacji, konferencji w zakresie stosowania mediacji jako sposobu rozwiązywania sporów i konfliktów międzyludzkich.

Konferencja „W drodze do zgody" odbyła się dnia 17 października 2017 roku w Krakowie w sali konferencyjnej (K-711) Sądu Okręgowego w Krakowie, ul. Przy Rondzie 7, w godz. od 900 do1500.

Konferencję zorganizowała Fundacja Rodzina Plus, przy współpracy Zarządu Głównego Polskiego Centrum Mediacji w Warszawie, w ramach obchodów Tygodnia Mediacji (16-20 października 2017 roku), w tym Międzynarodowego Dnia Mediacji (19 października 2017 roku).

Konferencja w drodze do zgody 3

Patronat honorowy Konferencji objęli: Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, Rzecznik Praw Dziecka, jak też Zakład Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Patronat medialny Konferencji objęło Radio Kraków.

Konferencja w drodze do zgody 2

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestniczyło w niej 78 osób co wskazuje  na pilną potrzebę promowania mediacji, ukazywania dobrych praktyk w zakresie stosowania mediacji jako skutecznej metody rozwiązywania sporów i konfliktów międzyludzkich zarówno w sprawach cywilnych/rodzinnych, jak i nieletnich oraz karnych.

Konferencja w drodze do zgody 4

Obecność na Konferencji przedstawicieli środowisk, które na co dzień stykają się z osobami uwikłanymi w różnego rodzaju konflikty, tj. sędziów Sądu Okręgowego w Krakowie i Sądów Rejonowych, adwokatów i radców prawnych, mediatorów z listy stałych mediatorów prowadzonej przez Prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie, przedstawicieli nauki, Kuratorium Oświaty w Krakowie i Wydziału Edukacji UMK, Szkół, Policji, psychologów i pedagogów, a także Powiatowych i Miejskich Centrów Pomocy Rodzinie oraz Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu województwa małopolskiego, pozwoliła na owocną dyskusję wśród uczestników i spojrzenie z szerszej perspektywy na potrzeby osób uwikłanych w konflikt. 

Konferencja w drodze do zgody 5

 

Realizator: Fundacja Rodzina Plus 

Projekt współfinansują:

fio

Logo Małopolska V RGB

Logo MOWIS H rgb

Logo Gminy Klucze

Nasi partnerzy:

Logo MOWIS H rgb

Wawel LogoKolo3 STANDARDa

witkac

logo Muzeum Lotnictwa Polskiego 3

MSG poziom

 


logo reqlama RGB

 Herb jpg

 Herb Gmina Biskupice OKm

PMA

logo CHT

logo niepolomice lift

Znajdź swojego operatora

Subregion 1

miasto Kraków, powiat wielicki

ul. Krasickiego 18 / I piętro,
30-503 Kraków

tel: 790 346 928
tel: 600 908 803
e-mail: biuro@bis-krakow.pl 

Subregion 2

powiaty: krakowski, olkuski, oświęcimski, miechowski, proszowicki, dąbrowski, chrzanowski

ul. Zawierciańska 30,
32-310 Klucze

tel: 533 976 208
e-mail: sfok.fio@gmail.com 

Subregion 3

powiaty: myślenicki, limanowski, nowosądecki, gorlicki, brzeski, bocheński

Wiśniowa 320
32-412 Wiśniowa

 e-mail: fundacja@arts-fun.pl 

Subregion 4

powiaty: wadowicki, suski, tarnowski, nowotarski, tatrzański