FIO 2

Projekt zakładał organizację cyklu zajęć basenowych metodą halliwick dla dzieci niepełnosprawnych, lub z trudnościami w rozwoju oraz cyklu zajęć z aqua aerobiku dla mam dzieci z niepełnosprawnościami.

Realizator: Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych i z Zaburzeniami Rozwoju "Pomocna Dłoń", Oświęcim, powiat oświęcimski

                                                   „Woda pomysłem na relaks”

To nasz kolejny projekt, tym razem realizowany dzięki Programowi FIO Małopolska Lokalnie Północ. Do udziału zaproszono rodziny z terenu powiatu oświęcimskiego borykające się z wychowaniem dziecka niepełnosprawnego bądź z trudnościami w jego rozwoju. W ramach projektu odbywają się zajęcia dla 8 dzieci i ich opiekunów metodą Halliwick oraz aerobik wodny dla 12-stu mam.

Zajęcia mają na celu kompleksowo wspierać rodziny, zwłaszcza poprawiać ich funkcjonowanie, przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu oraz integrować Rodziców z podobnymi problemami.

Zajęcia odbywają się od 26 października 2018 roku i trwać będą do 14 grudnia 2018 roku, na terenie Krytej Pływalni w Oświęcimiu. Prowadzone są przez wykwalifikowaną fizjoterapeutkę, która ukończyła kurs instruktora pływania oraz kurs metodą Halliwick.

W trakcie aerobiku wodnego mamy ćwiczą w rytm muzyki i wykonują specjalnie przygotowany zestaw ćwiczeń przez instruktora. Dzięki temu mogą poprawić wydolność organizmu, odprężyć się, zrelaksować. Ponadto, za każdym razem spotykają się z nowymi wyzwaniami. Część z nich nie umie pływać, ale dzięki profesjonalnemu wsparciu i niepowtarzalnej atmosferze szybko odważyły się położyć w wodzie na plecach. Aerobik pozwala choć na chwilę uciec im od problemów dnia codziennego, bo skupiają się na wykonywanych ćwiczeniach. Dodatkowo mają możliwość wymiany doświadczeń rodzicielskich i uzyskania wzajemnego wsparcia.

Na zajęciach metodą Halliwick, dzieci w formie zabawy, gier, nabywają nowych umiejętności. Z każdymi zajęciami coraz bardziej oswajają się z wodą, robią ogromne postępy. Pomaga im w tym zakupiony sprzęt (deski do pływania, makarony, ringa). Rodzice doświadczają radosnej i spontanicznej zabawy z dzieckiem, które na co dzień jest obarczone masą terapii i obowiązków.

Uczestnicy coraz bardziej zadowoleni - już pytają czy jest szansa na kontynuację zajęć po zakończeniu projektu. Uśmiech z ich twarzy nie znika.

            Od 10 do 31 grudnia 2018 r. istnieje szansa na oddanie głosu w plebiscycie na najciekawszą inicjatywę w Małopolsce zrealizowaną w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie – Północ. Głosowanie będzie możliwe przez stronę www.malopolskalokalnie/polnoc zakładka Plebiscyt Z uwagi na pozytywny odbiór i mnogość korzyści projektu „Woda pomysłem na relaks” zachęcamy do głosowania na nasz pomysł. Jednocześnie kierujemy serdecznie podziękowania za zaangażowanie i oddany głos.

woda easy 2

 

woda easy 1

Projekt współfinansują:

Logo w.akronimiczna KOLOR

fio mały

logo powiatu

  

logo pionowewww

Logo Powiatu Krakowskiego 1

 klucze logo marketingnowe2

Nasi partnerzy:

witkac

logo Muzeum Lotnictwa Polskiego 3

  logo pionowewww

powiat krakowski mały

logo powiatu

logo kopia 1m

AMS Logo colour on white

Znajdź swojego operatora

Subregion 1

miasto Kraków, Nowy Sącz, powiaty: krakowski, myślenicki, oświęcimski, wielicki, tatrzański, wadowicki, suski, nowotarski, limanowski, nowosądecki

ul. Krasickiego 18 / I piętro,
30-503 Kraków

tel: 12 412 15 24
tel: 690 830 180
e-mail: biuro@bis-krakow.pl

Subregion 2

Miasto Tarnów, powiaty: chrzanowski, olkuski, miechowski, proszowicki, bocheński, brzeski, tarnowski, dąbrowski, gorlicki.

ul. Zawierciańska 30,
32-310 Klucze

tel: 572 223 345
e-mail: sfok.fio@gmail.com